Hotmail hesabım Outlook.com’a yükseltildi

23 Nisan 2013
Category:
Blog
Comments:  2

Hotmail hesabım outlook oldu nasıl düzeltebilirim,

Outlook hizmetini denerken yanlışlıkla hotmail hesabımı değiştirdim.

Eski hotmaile geri dönmek istiyorum.

hotmail hesabım artık outlook olarak açılıyor

Diyen tüm vatandaşlara üzücü haberi vererek geri dönüşü olmayacağı bildirmekle başlıyorum bu yazıya.


Yaklaşık 16 yıl süredir elektronik posta hizmeti veren Hotmail, sıfırdan kendini yeniliyor. Daha önce de birçok kez isim değişikliği yapan servisin yeni adı, Outlook oldu. Bulut bilişim yapısına sahip olan Outlook’un uzun süredir devam eden kullanım geriliğini önleyip Gmail karşısında tekrar güçlü biçimde yeni yüzüyle karşımızda.

outlook-yeni-yuzu

Outlook, Windows 8 – Metro arayüzünde ki çizgileri taşıyor. İstediğiniz şekilde renklendirebileceğiniz üst çubuk dışında beyaz, sade bir tasarım sumuş. Sayfanın sağındaki sütunda reklamlar listeleniyor, solda ise; gelen kutusu, fotoğraflar, belgeler, klasörler ve diğer seçenekler mevcut. Gelen postaları görüntülemek için oldukça geniş bir alan sunan Outlook’un yeni posta gönder kısmına girdiğinizde ise ekranı tamamen posta gönderim için rahatlıkla kullanabiliyorsunuz.


outlook-metro-cizgisi

@hotmail.com, @passport.com ya da diğer adreslere sahip mevcut hesap sahipleri, @outlook.com ile sona eren yeni adreslere geçiş şansı buluyor. Fakat Microsoft, mevcut adresinizin outlook.com’lu karşılığını alacağınızı garanti etmiyor. Dolayısıyla elinizi çabuk tutup istediğiniz adresi bir an önce almanız gerekiyor. Yoğun ilgiden dolayı outlook arayüzü servise erişim biraz zaman alabiliyor, bazı bölümler ise; şuan için eski arayüzle hizmet veriyor. Yakında Hotmail’in tamamen tarihe gömülüp yeni yüzüyle tüm bölümlere entegre edilmesi bekleniyor.

Hotmail Kapanacak Mı?

Outlook.com’un çıkışı ile birlikte Microsoft’un Hotmail’i kapatacağına dair spekülasyonlar birçok yerde yer aldı. Fakat bunun doğru olmadığını görüyoruz. Zaten milyonlarca farklı hotmail kullanıcısı ve kimi kullanıcının onlarca diyebileceğimiz seviyelere ulaşan farklı hesaplarını düşündüğümüz zaman böyle bir şeyin düşünülmesi bile imkansız diyebiliyoruz. Hotmail kapanmayacak, kullanıcılar isterlerse aynı şekilde devam edebilecekler. Sadece Outlook.com’un görünümünü kullanmaya zorunlu şekilde geçeceksiniz. Endişelenmeye gerek yok, gerçekten kullanışlı, sade, güzel bir yapı! Mail adresiniz sabit kalacak, maillerinizi almaya devam edebileceksiniz. Outlook.com deneyimini yaşamak isteyenler birkaç adımda geçiş yapabilecekler, Outlook.com için yeni bir ID alabilecekler.


Tüm Mailleriniz Tek Bir Yerde!

Başka mail adreslerinizden e-postalar alıyor olabilirsiniz. Outlook.com’un sunduğu bir özellik sayesinde bir yandan Outlook.com deneyiminizi yaşarken bir yandan da başka mail adreslerinize gelen maillerinizi tek bir yerden, yani outlook.com üzerinden görebilir, yönetebilir, cevaplayabilirsiniz.

Outlook.com?

Outlook, daha açılışının üzerinden 1 gün geçmeden yüzbinlerce, milyonlarca hesap seviyelerine ulaştı. Herkes merakla bekliyordu ve ilk izlenimler gerçekten iyi. Kullanıcıların genel olarak memnun olduğunu görüyoruz, sadece bir süre yeni görünüme alışmak zor olabilir. Fakat kısa sürede bu güzel ve kaliteli yapıya alışacağımızı söyleyebiliriz.

Sonuç Mu?

Sonuç olarak gerçekten iddialı bir şekilde internet dünyasına giren outlook.com hakkında fikirlerimiz olumlu yönde. İnternette mail almak, mail göndermek birçoğumuzun yaptığı günlük faaliyetler arasındayken bizler için en iyisini sunmak isteyen outlook.com’u mutlaka denemenizi öneririz. Biz çoktan bir hesap açtık, denemeye başladık bile!

2 responses on “Hotmail hesabım Outlook.com’a yükseltildi

  1. Mert Aytekin diyor ki:

    Mail arayüzü olarak şık, kullanışlı ve güzel. Bana göre Gmail’e nazaran ağır çalışıyor. Fakat Maillerin açılması eski görünümüne göre daha uzun sürüyor.

  2. cengiz diyor ki:

    hotmail hesabım nasıl açacagım

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


− üç = 2

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>